Osvojene dve nagrade na literarnom konkursu

OSVOJENE DVE NAGRADE NA LITERARNOM KONKURSU IX FESTIVALA „CVRČAK I DRUGARI” U TEMERINU

Učenice Medicinske škole, odeljenja 4/2, Katarina Jovanović i Ana Nešić, učestvovale su na literarnom konkursu IX Festivala „Cvrčak i drugari” koji se održava u Temerinu. Shodno njihovoj budućoj profesiji – medicinska sestra/vaspitač, učenice su želele da doprinesu proznom i dramskom stvaralaštvu za decu, da podstaknu maštu kod dece, da ih zainteresuju za teme koje su njima prilagođene i da kod dece, a možda i kod odraslih, razviju ekološku svest. U tome su i uspele. Nakon što su radovi prošli selekciju, stiglo je obaveštenje da će učenice dobiti zahvalnice i knjige sa objavljenim radovima. I to je bio početak.

Dodela zahvalnica i knjiga sa objavljenim radovima (kao i proglašenje onih koji su osvojili nagrade) bila je zakazana za subotu, 26.6.2021. godine, u Kulturnom centru „Lukijan Mušicki” u Temerinu. Iako se činilo da će put biti naporan (250 kilometara u jednom smeru), bilo je sasvim suprotno – putovanje nam je bilo ispunjeno smehom, zabavom, druženjem… Upoznale smo Vojvodinu!

U Kulturnom centru u Temerinu održan je IX Festival „Cvrčak i drugari” – pogledale smo kratke filmove Dramske radionice za decu „Cvrčak”, uživale smo u dvema predstavama radionice, koje su pripremili glumci, a učenici i učenice osnovnih škola – jedna je u gusarima, a druga o inkluzivnom obrazovanju, a i o drugarstvu i podršci. Između ovih predstava, organizatori su pročitali imena takmičara koji su osvojili nagrade. I tu su se našla imena naših učenica: Katarina Jovanović je osvojila specijalnu nagradu za najmaštovitiji tekst za bajku „Pozorište u mom srcu”, a Ana Nešić specijalnu nagradu za razvijanje ekološke svesti za dramski tekst „Čuvajmo prirodu”.

Čestitamo!

Nataša Milanović, mentor