Велики успех позоришне представе „Матуранти“

Позоришна представа „Матуранти“ настала је залагањем, трудом и креативношћу драмске секције наше школе, под вођством професорке српског језика и књижевности Наташе Милановић.

Представа је први пут приказивана у склопу прославе 60 година постојања школе, 24.9.2018. Одмах је изузетно добро прихваћена од публике, како ученика, тако и одраслих. Већ први коментари указивали су на то да су ученици наше школе осмислили и реализовали веома  оригинално, духовито, али и едукативано уметничко дело.

Након премијерног извођења, представа је наставила да се развија и осваја срца шире публике. Приказана је:

• На манифестацији „Базар медицине“, која је одржана је 12.12.2018.г у Технолошкој школи у Параћину
  • У Културном центру у Јагодини, 27.2.2019.г.
  • У Ћуприји, 18.3.2019, у сали ШОМО. Овом приликом одржане су две представе, једна за средњошколце, друга за све заинтересоване грађане

Ппозоришне представа „Матуранти“ има хуманитарни карактер, што представља њен додатни квалитет. Новац сакупљен од представе донира се нашој наставној бази – Општој болници у Ћуприји, одељењу педијатрије.