Obaveštenje o početku realizacije obuke učenika završnih razreda Osnovi sistema odbrane RS

Na osnovu dopisa MPNTR-a u saradnji sa Ministarstvom odbrane i ove godine Medicinska škola će realizovati program obuke za učenike 4.razreda pod nazivom Osnovi sistema odbrane Republike Srbije za potrebe odbrane zemlje u uslovima vanrednog i ratnog stanja .

Kroz obuku učenici će steći osnovna znanja o odbrani zemlje, razviće svest o potrebi odbrane i negovati patriotska osećanja.

Obuka će se realizovati kroz 4 časa odeljenjskog starešine i prvi čas će započeti intoniranjem himne Srbije.

Ukoliko uslovi budu dozvolili kroz realizaciju taktičko-tehničkih zborova maturanti će posetiti IVP-Pasuljanske livade(april/maj).

obuka-o-odbrani-zemlje-4
obuka-o-odbrani-zemlje-3