Naša profesorka dobila priznanje za stručni rad na 3. Nacionalnom kongresu UUMSZT

Marija Petrović, profesorka naše škole i organizator nastave zdravstvene nege, učestvovala je na 3. Nacionalnom Kongresu Unije udruženja medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara republike Srbije, koji je održan 6-10.11.2019.g na Tari, u hotelu „Omorika“.

Profesorka Marija Petrović je održala poster prezentaciju na temu: „Participacija medicinske sestre -tehničara u prvoj pomoći kod metoda privremene hemostaze i traumatske amputacije“ . Na kongresu je 26 učesnika prikazalo svoje stručne radove – poster prezentacije. Stručni odbor kongresa i predsednik UUMSZT Radmila Jazić izdvojili su tri najbolje prezentacije i među njima rad naše profesorke. Za zapaženu prezentaciju i metodološki pristup u izradi stručnog rada naša profesorka je dobila i priznanje.

Ponosni smo na uspeh naše profesorke, koja na najbolji mogući način promoviše našu školu i ostvaruje odnose saradnje sa Unijom udruženja medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara republike Srbije.

kongres_sestara_4
kongres sestara_6