Još jedna nagrada za literarni rad

KATARINA JOVANOVIĆ 4/2, UČENICA NAŠE ŠKOLE, OSVOJILA TREĆU NAGRADU ZA LITERARNI RAD „MOJA OTADŽBINA SRBIJA”

Na samom kraju, za ceo svet, teške godine, 31. 12. 2020. objavljeni su rezultati konkursa Pravoslavnog dečjeg časopisa „Svetosavsko zvonce” i Srpskog odeljenja Međunarodnog fonda jedinstva pravoslavnih naroda (Moskva) na temu „Moja Otadžbina Srbija”. Učesnici, koji su bili podeljni u četiri grupe (prva grupa – od predškolskog uzrasta do drugog razreda osnovne škole; druga grupa – od trećeg do petog razreda osnovne škole; treća grupa – od šestog do osmog razreda osnovne škole; četvrta grupa – učenici srednjih škola), mogli su da na zadatu temu pošalju likovne radove, literarne radove, kratak film, video ili muziku.

Učenica naše škole, a odeljenja 4/2 (u trenutku slanja rada 3/2), Katarina Jovanović, osvojila je treću nagradu za literarni rad.

Cilj konkursa je duhovno, moralno i patriotsko vaspitanje, očuvanje srpskog jezika i pisma. Katarina je uspela u ostvarivanju cilja, uz moralnu podršku Nataše Milanović, profesorke srpskog jezika i književnosti.

Katarina je naš ponos! Njena ljubav prema pisanoj reči, u stihu ili prozi, je i ljubav prema svemu što diše na ovom svetu – prema biljkama, životinjama, ljudima, ali i onome što naizgled ne diše, ali i te kako živi – prema našoj otadžbini i ljubavi uopšte kao smislu života! Katarina oseća svaku reč koju napiše i proživljava je. Oko nje su zvezde, oko nje je miris zemlje i života, koji ona udiše punim plućima, a uz nju je i vera u Boga koja joj daje snagu da istraje na svim životnim poljima – da bude samostalna, svoja, da se bori i kada izgleda da je nemoguće pobediti… A pobeđuje uvek!

Sve čestitke Katarini Jovanović, mentoru Nataši Milanović i Tijani Peković, odeljenjskom starešini odeljenja 4/2!

Nagrađeni rad možete pročitati na sledećim linku:
Moja Otadžbina Srbija, autor: Katarina Jovanović