Bravo deco, ponosni smo na vas!

Pomoć medicinara u imunizaciji stanovništva

Na osnovu dopisa Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, učenici Medicinskih škola mogu vršiti ispomoć zdravstvenim radnicima u imunizaciji stanovništva. Veliki broj naših punoletnih učenika se odazvao  ovom zahtevu. Njihovi roditelji su takođe saglasni.  Trideset učenika naše škole biće od 25.1.2021.  uključeno  u rad zdravstvenih ustanova Dom zdravlja Ćuprija i Dom zdravlja Paraćin, kako bi pomogli svojim kolegama da što uspešnije i masovnije izvrše vakcinaciju građana. Učenici će biti organizovani i angažovani na administrativno-tehničkim poslovima.

Osim u Domovima zdravlja učinici drugog, trećeg i četvrtog razreda Medicinske škole biće angažovani u Kol centru Opštine Ćuprija, gde će pomoći da građani budu što efikasnije obavešteni o terminu vakcine. Takođe će pozivati građane koji su primili vakcinu, da bi proverili kako se osećaju nakon imunizacije.

BRAVO DECO, DOKAZUJETE DA STE IZABRALI NAJHUMANIJI POZIV, DA SU VAŠA PLEMENITOST I EMPATIJA VREDNE DIVLJENJA.

U IME SVIH ZAHVALJUJEM VAM SE NA MASOVNOM ODAZIVANJU I UČEŠĆU U VAKCINACIJI

direktorka Medicinske škole