Браво децо, поносни смо на вас!

Помоћ медицинара у имунизацији становништва

На основу дописа Министарства просвете, науке и технолошког развоја, ученици Медицинских школа могу вршити испомоћ здравственим радницима у имунизацији становништва. Велики број наших пунолетних ученика се одазвао  овом захтеву. Њихови родитељи су такође сагласни.  Тридесет ученика наше школе биће од 25.1.2021.  укључено  у рад здравствених установа Дом здравља Ћуприја и Дом здравља Параћин, како би помогли својим колегама да што успешније и масовније изврше вакцинацију грађана. Ученици ће бити организовани и ангажовани на административно-техничким пословима.

Осим у Домовима здравља учиници другог, трећег и четвртог разреда Медицинске школе биће ангажовани у Кол центру Општине Ћуприја, где ће помоћи да грађани буду што ефикасније обавештени о термину вакцине. Такође ће позивати грађане који су примили вакцину, да би проверили како се осећају након имунизације.

БРАВО ДЕЦО, ДОКАЗУЈЕТЕ ДА СТЕ ИЗАБРАЛИ НАЈХУМАНИЈИ ПОЗИВ, ДА СУ ВАША ПЛЕМЕНИТОСТ И ЕМПАТИЈА ВРЕДНЕ ДИВЉЕЊА.

У ИМЕ СВИХ ЗАХВАЉУЈЕМ ВАМ СЕ НА МАСОВНОМ ОДАЗИВАЊУ И УЧЕШЋУ У ВАКЦИНАЦИЈИ

директорка Медицинске школе