Stručna poseta Niškoj banji

Stručna poseta Niškoj banji realizovana je 12.12.2019. godine, u okviru blok nastave iz kineziterapije odeljenja 4-2 (obrazovni profil fizioterapeutski tehničar).

Posetu je organizovao rukovodilac tima za karijerno vođenje i savetovanje Marija Petrović, zajedno sa aktivom nastavnika profila fizioterapeutskog tehničara – Nevena Gajić, Danijel Petrović, Dragana Đorđević Stanojević, kao i nastavnikom Gordanom Tadić Primorac i direktorkom Zoricom Marinković.

Učenici su zajedno sa nastavnicima i direktorkom škole obišli kompleks „Radon“ gde su se upoznali sa načinom rada i rehabilitacijom kardioloških bolesnika.

Učenici su imali priliku da vide nove aparate (limfatik, Vacumed, bežični stimulator, aparat za pasivno vežbanje gornjih ekstremiteta, ergobicikle, komoru za peloid). Obišli smo i velnes kompleks, gde su učenici mogli da vide prostorije za masaže, saunu, vibrosaunu, tapidarijum, kade za hidroprocedure.  Prisustvovali smo grupnim vežbama u bazenu (kardiovaskularna oboljenja). Učenici su učestvovali u samom radu u elektrobloku i kinezisali, gde su primenili već stečene veštine sa pacijentima.

Obišli smo i kompleks „Zelengora“ i upoznali sa načinom rada u elekrobloku i kinezisali.

Poseta je od velikog značaja za unapređenje znanja u čenika, kao i same saradnje naše škole i Niške banje. Zahvaljujemo se divnom i ljubaznom, a pre svega stručnom osoblju koje je posetu Niškoj banji učinilo posebnom za naše učenike.

radon_01
radon_02