Samostalna ostvarenja učenika na onlajn nastavi

Uvodna reč

Ova zbirka proznih i stihovanih tekstova, crteža i prezentacije, nastala je kao rezultat jednog od domaćih zadataka na onlajn nastavi književnosti za decu, predmeta, koji naši učenici i naše učenice na obrazovnom profilu: medicinska sestra/vaspitač, slušaju ove godine. Svi radovi predstavljaju samostalna ostvarenja naših učenika i pokazuju koliko su oni kreativni, maštoviti i koliko se zalažu za svoj budući posao, za osmeh na licu dece.

Nakon analiziranih ,,Oglasa Šumskih novina” Branka Ćopića, učenici su imali zadatak da sami osmisle duhoviti oglas ili reklamu za decu. Pošto su me slatko nasmejali dok sam čitala, rešila sam da sve ovo podelimo sa Vama, dragi čitatelji. Sve slike koje se nalaze u ovoj zbirci i prate oglase/reklame, pronašli smo na internetu i upotpunjuju priče naših đaka. Nadamo se da ćete uživati u čitanju radova, kao i mi. I kako bi rekao pingvin, jedan od likova crtanog filma ,,Pingvini sa Madagaskara”: ,,Ovo nije reklama, ortak, ovo je umetnost”.

Nataša Milanović, nastavnik srpskog jezika i književnosti
i nastavnik književnosti za decu

Čujte i počujte…