Самостална остварења ученика на онлајн настави

Уводна реч

Ова збирка прозних и стихованих текстова, цртежа и презентације, настала је као резултат једног од домаћих задатака на онлајн настави књижевности за децу, предмета, који наши ученици и наше ученице на образовном профилу: медицинска сестра/васпитач, слушају ове године. Сви радови представљају самостална остварења наших ученика и показују колико су они креативни, маштовити и колико се залажу за свој будући посао, за осмех на лицу деце.

Након анализираних ,,Огласа Шумских новина” Бранка Ћопића, ученици су имали задатак да сами осмисле духовити оглас или рекламу за децу. Пошто су ме слатко насмејали док сам читала, решила сам да све ово поделимо са Вама, драги читатељи. Све слике које се налазе у овој збирци и прате огласе/рекламе, пронашли смо на интернету и употпуњују приче наших ђака. Надамо се да ћете уживати у читању радова, као и ми. И како би рекао пингвин, један од ликова цртаног филма ,,Пингвини са Мадагаскара”: ,,Ово није реклама, ортак, ово је уметност”.

Наташа Милановић, наставник српског језика и књижевности
и наставник књижевности за децу

Чујте и почујте…