Одржана је презентација „У минут до 12“

Дана 19.11.2021. год је у просторијама школе представљен пројекат „Улепшајмо животну заједницу еколошком свешћу“.  Пројекат је представила професорка предузетништва Марија Маринковић, кроз презентацију која носи симбoличан назив „У минут до 12“ и на којој су описане све  досадашње активности, као и активности које су планиране за следеће фазе пројекта.

Потсетићемо, све је започело тако што су Ученичка задруга и Ђачки парламент Медицинске школе учестововали у пројекту екологије Националног прогама младих истраживача Србије. Ученици су осмислили пројекат „Улепшајмо животну заједницу еколошком свешћу“, израдили план пројектих активности, аплицирали и добили средства за реализацију,  а заједничка одлука је била да се набаве канте у којима ће се одлагати отпад који ће се касније рециклирати. Канте се налазе у холу школе, а у договору са директорком одлучено је да се кроз рециклажу и зарађује. Тако је у склопу пројекта потписан  уговор са фирмом “Еко-систем”, из Јагодине која се бави рециклажом и откупом амбалажног отпада. У будућности ће ова фирма откупљивати амбалажу која ће се сакупљати у кантама које су постављене у холу школе, а новац од откупа биће уплаћиван Ђачком парламенту. Корист из реализације овог уговора имаће ученици школе, јер је захваљујући Ђачком парламенту читава прича око рециклаже и покренута.

“Овим пројектом упућује се порука важности очувања животне средине у локалној заједници док се друга фаза пројекта односи на описмењавање ученика и других људи о важности екологије”, каже Никола Џаврић, координатор пројекта, чиме он заправо наглашава да ће највећи бенефит  пројекта развијање еколошке свести и очување чисте животне средине.

Директорка Медицинске школе Зорица Маринковић, која  је од самог почетка активно подржавала овај пројекат,  је  у обраћању ученицима нагласила симболику у називу “У минут до 12” и изразила задовољство због његове  успешне реализације.

prezentacija_projekta_reciklaze_01
prezentacija_projekta_reciklaze_02