Обележен Светски дан чишћења

Светски дан чишћења, 15. септембар, радно је обележан у нашој школи  и ове, 2018. године. У акцији добровољног чишћења учествовало је 15 чланова секције Црвеног крста, коју организује и води професорка Марија Петровић. Поред њих у акцији је учествовало још 60 ученика свих разреда Медицинске школе.

Акција јеизведена у сарадњи са локалном самоуправом, која је обезбедила  материјал потребан за скупљање смећа. За све учеснике у акцији одређен је део града који треба да очисте. Секција Црвеног крста Медицинске школе чистила је Моравски парк, а остали ученици су свој допринос дали чистећи школско двориште и улицу која повезује школу и парк.

Уз весело и пријатно дружење посао је успешно обављен, а делић атмосфере остао је забележен на фотографијама.

ArrowArrow