Obeležen Međunarodni dan starijih osoba

Povodom Međunarodnog dana starijih osoba, 1. oktobra, delegacija naše škole je posetila Gerontološki centar u Jagodini. Posetu je organizovao tim za karijerno vođenje i savetovanje, čiji je rukovodilac profesorka Marija Petrović. U obeležavanje Međunarodnog dana starijih osoba uključena je i sekcija Crvenog krsta.

Gerontološki centar u Jagodini posetilo je 20 učenika svih profila i 5 profesora (Marija Petrović, dr Rajko Minić, Jelena Simić, Katarina Nikolić i Tamara Milenković). Učenici profila medicinska sestra-tehničar su merili krvni pritisak, učenici profila fizioterapeutski tehničar su masirali starije osobe, a učenici profila laboratorijski tehničar su vršili analizu krvi. I naravno, pored stručno i profesionalno obavljenih medicinskih aktivnosti,  starijim osobama je bilo veoma važno i druženje, pažnja i poruka da nisu sami, da su učenici Medicinske škole u Ćupriji, budući medicinski radnici, uvek tu da im pomognu.

previous arrownext arrow