Обележен Међународни дан старијих особа

Поводом Међународног дана старијих особа, 1. октобра, делегација наше школе је посетила Геронтолошки центар у Јагодини. Посету је организовао тим за каријерно вођење и саветовање, чији је руководилац професорка Марија Петровић. У обележавање Међународног дана старијих особа укључена је и секција Црвеног крста.

Геронтолошки центар у Јагодини посетило је 20 ученика свих профила и 5 професора (Марија Петровић, др Рајко Минић, Јелена Симић, Катарина Николић и Тамара Миленковић). Ученици профила медицинска сестра-техничар су мерили крвни притисак, ученици профила физиотерапеутски техничар су масирали старије особе, а ученици профила лабораторијски техничар су вршили анализу крви. И наравно, поред стручно и професионално обављених медицинских активности,  старијим особама је било веома важно и дружење, пажња и порука да нису сами, да су ученици Медицинске школе у Ћуприји, будући медицински радници, увек ту да им помогну.

ArrowArrow